Moje kronika rodu SAJNERŮ
Postup
Přesto, když jsem chtěla, aby si i děti pročetli natištěné poklady, bohužel, neměli dlouho trpělivost.
Tak jsem přemýšlela jak zpracovat, přehledně,jednoduše a přitažlivě.
Tak to jsou moje albumy.
Co je k tomu potřeba.Počítač, skener, tiskárna.
Obyčejný papír, folie, přístrojek,co folie zataví a spirálky.
Vymyslíte si hlavní,čelní stránku.Já jsem použila tento starý strom. Předem už si připravte, jakou stranu chcete z druhé strany stromu. Myslím, že tahle je dominantní, co jsem použila. Zafoliujete a po obou stranách procvaknete na uchycení spirál.Dirky pro spirálu dáte i nad korunu stromu.
To je ta strana z druhé strany stromu.
Tuto dáme do prava, je tam rodokmen dědečka.Z druhé strany jsem dala oddací list prarodičů.
Nezapomeňte na dirky z té delší strany, kde je fotka dědečka.
Do leva rodokmen babičky a z druhé strany erb jejího rodu.Obojí zafolovat, udělat dirky z té delší strany.
Vznikly nám tři zafoliované listy, které spojíme k sobě jako leporelo. Na spodní stranu středního uděláme další dirky na spirálu.
Na čelní straně je vyobrazen dědeček s babičkou a jejich děti. Tedy rod Sajnerů.Všichni tedy dostali kromě svých barevných rámečků, rámeček společný tedy světle zelený. Je to pro rychlejší orientaci. První Sajnerovic dítě je ve žlutém rámečku, tak ho, nebo aspoň podobně přeneseme na nový papír, kde už se bude konkrétně psát o jeho rodině.
Na druhou stranu přijde popis a fotky partnéra,či partnérky. Nemá zelený rámeček, protože není pokrevně příbuzný k rodině Sajnerů. Oba listy se zafoliují a z jedné strany opatří dirkami do spirály.
Další dítě manželů Sajnerovic je syn v tmavě zeleném rámečku a samozřejmě i ve světle zeleném Sajnerovic rámečku.Nezapomenout udělat dirky na spirálu po pravé straně.
Na druhou stranu přijde popis a fotky partnéra,či partnérky. Nemá zelený rámeček, protože není pokrevně příbuzný k rodině Sajnerů. Oba listy se zafoliují a z jedné strany opatří dirkami do spirály.
A opět pokračujeme v přenosu dalšího dítěte v modrém ráměčku.
Takto pokračujeme až máme přenesené všechny děti z čelní stránky.Propíchnuté stěny navlečeme do spirály aby se daly prohlížet jako kniha. Do posledního listu uděláme ještě dirky nahoře a připojíme spirálou k hlavní desce se stromem.
Tímto nám tedy vzniklo jakýsi,takýsi leporelo, které se dá dobře složit do tvaru knihy a nezabere velké místo.Ani při prohlížení nepotřebujete rozkládat na zemi ale volně na stole. Myslím, že je to přehledné. Aspoň tedy u nás má zájem prohlédnout i ta mladší generace.
Líbil se vám návod? Podělte se o něj s přáteli
Návody mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé