Ponožkový koník na tyčce
Postup
Ponožku pořádně napěchujeme do poloviny dutým vláknem. Já použila staré hadry, ale duté vlákno bude vhodnější, není tak těžké. Našijeme z knoflíků oči, které podložíme kolečky z filcu. Nozdry jsem našila ze dvou barev filcu.
Z filcu vystřihneme uši, opět jsem použila dvě barvy, které jsem ve špičce přišila pár stehy k sobě a dole jsem okraj prostehovala a stáhla k sobě.
Hřívu můžete vyrobit z filcu nebo vlny, já použila motouz. Z něj jsem udělala takové mašličky, které jsem uprostřed svázala a jednotlivá oka na koncích prostřihla.
Aby hříva neležela, tak jsem ještě střapce podvázala a jednotlivě přišila na patu ponožky a postupně dál k lemu. Koník je střapáč, líbí se mi takhle rozcuchaný, ale popravdě, s hřívou jsem experimentovala, určitě přijdete i na lepší způsob jak ji zhotovit.
konec kulaté tyče jsem přiložila patě ponožky a asi 3 cm od okraje ponožky (viz ryska) jsem vyřezala rýhu, aby pak motouz při upevnění pěkně v rýze držel a ponožka nesjížděla z hůlky.
Konec násady řádně obalíme dutým vláknem nebo hardem a nacpeme do paty ponožky, zbytek ponožky kolem hůlky řádně vycpeme a zavážeme pevně motouzem v místě rýhy. Nakonec přidáme uzdu. Tu jsem vyrobila z dlouhé tkaničky, kterou jsem připevnila na 2 kroužky od klíčů a obvázala dle fotky.
Hotovo. Ještě poznámku ke konci tyče. Pokud koupíte násadu na nářadí, tak máte výhodu, že konec je zakulacený. Pokud máte kulatou tyč nařezanou na určitou délku a na konci ostrou hranu, je nuté ji zbrousit do kulata. Také jsem viděla vychytávku, kdy bylo na konci připevněno malé kolečko.
Líbil se vám návod? Podělte se o něj s přáteli
Návody mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé